Náročný závod dvojic spojených policejními pouty se bude konat v sobotu 4. října pod letním kinem. Kdo se nebojí skutečně drsných disciplín, může se hlásit už teď na stránkách www.utekvretezech.com.

„Útěk v řetězech nenásilně propojuje drsný sport s bojem proti závislostem, které lidi spoutávají. Soutěž spočívá ve spolupráci dvojic, spoutaných na rukou policejními pouty. Dvojice jsou se zavázanýma očima vyvezeny mimo město a musí se vrátit zpět na start.

Na několikakilometrové trase je však čeká řada drsných nástrah a úkolů. Trasa je na přání soutěžících každý rok delší a také úkoly, prověřující jejich zdatnost i intelekt, jsou stále náročnější," informoval organizátor Marek Slonina.

Na vítěze čekají hodnotné ceny. Vítězná dvojice například získá vyhlídkový let, ve hře je splavení řeky, tablety či řada poukazů.

Letošní 8. ročník bude v doprovodném programu doplněn o Slezský nářez. „Pod tímto názvem se skrývá hudební minifestival opravdu drsných slezských kapel. Představí se nejen vítězové třináctého ročníku soutěže amatérských hudebníků Slepí křováci z Frýdku-Místku, ale i ostravští Black Widow, či havířovské party Awrizis, Antigod, Gutter Slut, Solar System 
a Rumštajn!" dodal Slonina.

Pořadatelé ale myslí i na ty, kdo se útěku nezúčastní. Připravili pro ně prezentaci vojenské techniky, ukázky bojových umění, netradiční disciplíny pro děti i dospělé s atraktivními odměnami. Přihláška do útěku dvojic 
i vstup na akci je tradičně zdarma.