Když při výkonu služby projížděli ulicemi Frýdku-Místku, viděli před nimi z odstaveného nákladního vozidla převážejícího nové automobily z linky šlehat plameny, což zapříčinila destrukce pneumatiky.

"Ze zadní části návěsu se valil hustý kouř, který v úseku této komunikace znemožnil viditelnost. Policisté ihned ulici zatarasili svým služebním vozidlem, aby zamezili vjetí ostatních účastníků silničního provozu do této části komunikace, následně běželi řidiči cizí státní příslušnosti na pomoc," uvedla mluvčí policie Karolína Bělunková 

Řidičovi se podařilo nákladní vozidlo včas odstavit u krajnice, přičemž došlo k destrukci i druhé pneumatiky. V ten moment začaly z prasklých kol šlehat vysoké plameny.

Jeden z policistů začal ihned místo vzplanutí chladit za pomocí hasicího přístroje, druhý kolega na místě prováděl odklon dopravy, aby zamezil případné koloně. "Jelikož se místo skutku nacházelo nedaleko obvodního oddělení Frýdek-Místek, přispěchali na pomoc i tito policisté. Než se na místo dostavili hasiči, policista Speciální pořádkové jednotky místo požáru neustále hasil příručními hasicími přístroji, které mu poskytly osoby nacházející se na místě," uvedla 

I přes to, že byla tímto ohněm způsobena jak na vozidle, tak na nákladu jistě velká škoda, která není v současné době vyčíslena, díky včasnému zásahu nedošlo k úplnému zahoření vozidla a tak k možnému ohrožení ostatních osob. Řidiči se mimo lehkého nadýchání kouře nic závažného nestalo.