Obdržet by ho mohla v pátek, řekla mluvčí firmy Martina Gavendová. Lidé v lokalitě mají vodu ještě na dnešek, další zásoby musejí sehnat.

Vodu v Přednádraží odpojily vodárny kvůli dluhům před více než třemi týdny. Majitel však část dluhu uhradil a usiluje o spuštění vody v domě číslo 8, který je samostatným odběrným místem a dluh zde byl zaplacen.

Vodárny ale stále neznají výsledek analýzy kvality vody, bez něhož rovněž vodu nechtějí pustit. Mohly by ho ale mít k dispozici ještě dnes. Pokud analýza i posudek budou v pořádku, zapojí se podle Gavendové voda i přesto nejdříve v pondělí. Vodárny nevědí, kdy přesně posudek dostanou a o výsledcích musejí vyrozumět také majitele objektu, i když to jsou podle mluvčí schopni udělat i telefonicky.

Majitel objektů Oldřich Roztočil dnes  řekl, že odpoledne firma napojí v domě číslo 8 vodu na speciálně vyvedený kohout. „Vodárny údajně čekají na posudek soudního znalce, nevím do jaké míry se tahle záležitost provádět musí nebo nemusí, ale vnímám to jako další prodloužení toho, aby voda nemusela téct," uvedl Roztočil s tím, že nové trubky by napojil na vyústění vody do domu a vnitřní rozvody domu by mohly zůstat odpojeny.

Podle Gavendové by však i toto napojení vedlo částečně domem, a je proto nutné počkat na vyjádření znalce. Dospělí i děti jsou bez tekoucí vody už déle než tři týdny. Vodu přiváží cisterna a sponzorují ji dárci. Jedna cisterna stojí zhruba 1360 korun. Má obsah osm metrů krychlových, ale ne vždy lidé vypotřebují všechnu vodu za den. O víkendech je dražší.

Podle aktivisty Kumara Vishwanathana mají lidé vodu na dnešní den, další musejí někde sehnat. „Dnešním dnem končíme. My jsme všichni počítali s tím, že dneska bude voda, jestli budou další průtahy, musíme dále shánět prostředky," uvedl Vishwanathan. Dodal, že ho mrzí, že přestože jsou lidé v bezvýchodné situaci, samospráva se nějak nesnaží jim pomoci.