Rodina zavražděné matky dvou dětí stále nemá klid, protože vrah je někde na svobodě. Lhostejné to však není ani samotné organizaci, pro kterou žena před svým tragickým koncem pracovala.

„Česká pošta vyhlašuje odměnu ve výši sto tisíc korun osobě, která poskytne klíčovou informaci pro objasnění vraždy na poště ve Skřipově, vedoucí k následnému  zahájení trestního stíhání konkrétní osoby," sděluje ředitel bezpečnosti České pošty Tomáš Šarapatka.

„Je to naprosto výjimečný případ, nic obdobného se na poště nestalo dlouhá desetiletí. Kromě úzké spolupráce s policií chceme i tímto způsobem přispět k co možná nejrychlejšímu vyřešení tragické události. " dodává k tomu tisková mluvčí České pošty Marta Selicharová.

Vyšetřovatelé se zatím nesetkali s úspěchem, byť dělají, co mohou. „Kriminalisté do současnosti kontaktovali zhruba tisíc pět set osob, vyžádali si stanoviska znalců, pokračuje i operativní pátrání. Na zveřejněné pátrací relace zareagovala veřejnost. Veškerá svědky sdělená fakta kriminalisté prověřili, nicméně tyto skutečnosti dosud nevedly k ustanovení konkrétního podezřelého.

Kriminalisté analyzují i další obdobné případy s podobným modem operandi, tedy způsobem spáchání, a to i v minulosti," uvádí mluvčí krajské kriminálky Gabriela Holčáková. Všechny okolnosti zločinu se ale intenzivně prověřují každý den.

Připomeňme si základní fakta. K vraždě došlo poslední zářijový den letošního roku. Když se žena nevracela dlouho z práce a nezvedala mobil, vyrazil za ní její manžel. Přes okno pobočky pak bylo vidět ležící tělo jeho ženy. Dveře byly zamčené a tak je muž společně s dalšími svědky vyrazil. Ženě už ale nebylo pomoci.

Následné vyšetřování se poté vedlo na poště, v obci i okolí až do brzkých ranních hodin. „Souběžně byly realizovány výslechy osob, zjišťováni svědci, pokračovalo prověřování informací svědků i operativní prověřování. Kriminalisté kontaktovali také jednu z posledních zákaznic na poště, žena si vyzvedla balík a koupila tři losy," popisuje Gabriela Holčáková.

Poslední zákazník měl na poštu přijít před sedmnáctou hodinou. Koupil si papírovou obálku formátu A4 a´dárkovou tašku. Po tomto zákazníkovi nyní policie pátrá a žádá jeho, nebo případné svědky, kteří popsané věci u někoho viděli, aby se ozvali na linku 158. Může se jednat o klíčovou informaci.

„Ale kriminalisté pátrají také po osádkách dvou osobních vozidel, která byla poslední zářijový den mezi patnáctou a osmnáctou hodinou zaparkovaná před skřipovskou poštou. Přivítáme jakékoli další svědectví osob, nejen místních, ale zásadní informace si mohl všimnout případně také někdo, kdo Skřipovem tehdy jen projížděl," pokračuje Holčáková.

Zároveň potvrzuje, že motiv činu byl pravděpodobně loupežný a vrah si odnesl přesně neurčenou částku. Pokud se pachatele povede dopadnout, hrozí mu výjimečný trest.