Jak už Deník informoval, bývalí zaměstnanci informovali vedení havířovské radnice o tom, že na zámku jsou dva placení poradci. Jeden pro recepci, druhý pro obchodní a ekonomickou oblast. 

Deník o tom informoval v článku: Radní Havířova řeší další problémy na Zámku, tentokrát s placenými rádci

Redakce dala v pátek možnost vedení radnice, pod kterou celá městská společnost Zámek patří, k reakci. V pondělí odpoledne radnice sdělila, že žádný dopis nedostala.

"V této chvíli se vedení města nebude k záležitostem společnosti Zámek vyjadřovat, radní žádný dopis bývalých zaměstnanců Zámku, ve kterém by poukazovali na některé skutečnosti a způsob vedení této společnosti, neobdrželi ani prostřednictvím e-mailové pošty, ani přes podatelnu magistrátu města. A dopis zveřejněný na webu Deníku není pro jednání a vyjadřování se ke skutečnostem v této společnosti relevantním podkladem," sdělila stanovisko magistrátu mluvčí Eva Wojnarová. 

Kdo na zámku radí?

Ať už ale mají zámečtí pánové jednoho nebo dva rádce, stále je to málo. Nestačily ani dobré rady Zdeňka Pohlreicha při natáčení pořadu Ano, šéfe! Zámečtí tehdy mluvili o restartu k lepším zítřkům. „Musíme se snažit, aby to příště bylo ještě lepší," řekla v listopadu při točení posledních záběrů členka dozorčí rady Darja Tomaniecová.

Jak se však ukázalo, nadšení zámecké zřejmě brzy poté opustilo. 

Zadarmo Zámku radí Deník

Zámecké vánoce 1. února.

Když Deník 22. ledna upozornil, že webové stránky Zámku nabízejí vánoční menu, nechalo je vedení firmy rychle aktualizovat. Nikoho však nenapadlo aktualizovat i facebookové stránky. Tam se čas zastavil rovněž o vánočních svátcích. Z poslední zprávy ze 4. prosince se návštěvník stránky i na začátku února dočte o sváteční provozní době.

Deník proto zámeckým pánům doporučuje zaměstnat také odborného poradce pro vlastní propagaci. Aktualizace: Stránka byla upravena ještě v pondělí dopoledne, krátce po zveřejnění tohoto článku, smazáním vánoční provozní doby.  

Na škodu by nebyl ani poradce pro právní záležitosti. Redakce se totiž musela na zámku domáhat stažení fotografií, které kdosi z firmy neoprávněně stáhl z webu Deníku a umístil na svůj Facebook bez řádného uvedení zdroje. Čtěte o tom v článku: Vedení zámku porušilo podmínky Ano, šéfe!