"Jedná se o největší životní úlovek. Větší rybu jsem nikdy nechytil," komentoval Luboš Kuric na sociálních sítích svůj úlovek.

Vodní dílo po realizaci.
VIDEO: Začala rekonstrukce přehrady Baška. Stát bude 120 milionů korun

Rybář s dvacetiletou praxí nalákal obra z přehrady na Frýdecko-Místecku na boilies. "Jsou to speciální masové kuličky. S rybou jsem bojoval čtvrt hodiny," prozradil zkušený lovec.

Žermanická přehrada je jeho oblíbeným revírem, protože ji má od domova pár kilometrů. Kapitální kus brázdí přehradní hlubiny dál. "Já ryby vůbec nejím, na svobodu pouštím všechny ryby, které ulovím," uzavřel Kuric. 

Na dně Žermanické přehrady, archivní snímky Deníku:

Žermanická přehrada je údolní nádrž na řece Lučině u Žermanic. Byla vybudována v letech 1951 až 1958 pro zásobení ostravského průmyslu provozní vodou. Na hráz bylo spotřebováno 116 600 m³ betonu. Je dlouhá 314 m a vysoká 38 m.
Vodní plocha zabírá 248 ha a celkový objem přehrady činí 25 300 000 m³ vody.Maximální hloubka je 28 metrů. V důsledku stavby přehrady byly zatopeny vesnice Horní a Dolní Soběšovice. Při stavbě přehrady vznikla přírodní památka Žermanický lom, ten byl v roce 1992 vyhlášen přírodní památkou. *Zdroj: Wikipedia