V sobotu krátce po půl osmé večer byla Policii ČR nahlášena srážka vlaku s osobou na železniční trase Suchdol nad Odrou – Polom.

Hlídka, která přijela na místo nehody, se pak nestačila divit. U kolejí na ně čekal jen lehce pohmožděný muž. „Ten uvedl, že se pohyboval v prostoru železničních kolejí, a když si všiml přijíždějícího vlaku, tak chtěl uskočit, ale stroj jej měl přesto zachytit,“ informoval policejní mluvčí René Černohorský.

Ilustrační foto
Zdrogovaný sebevrah pobíhal nahý po Albrechticích. V řece se pak našlo tělo ženy

Muž podle prvotních informací byl v podnapilém stavu. Policisté mu při dechové zkoušce naměřili 2,10 promile. Mluvčí dále uvedl, že „šťastlivec“ během srážky utrpěl s největší pravděpodobností pouze pohmoždeniny na zádech.

Ne vše je ale takové, jak se na první pohled zdá.

„Zraněný muž sice byl při vědomí, zasahující lékař však zjistil poranění v oblasti trupu a známky rozvíjejícího se šokového stavu," uvedl později mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje (ZZS) Lukáš Humpl s tím, že ZZS byl střet vlakové soupravy s osobou nahlášen v Jeseníku nad Odrou. K zásahu vyjely lékařský tým rendez-vous a posádka rychlé zdravotnické pomoci.

„Pětačtyřicetiletý muž zůstal po kontaktu se soupravou na železničním koridoru ležet v příkopě u trati. Pacient byl zajištěn pánevním pásem, vakuovou matrací, záchranáři zahájili podávání léků dvěma žilními vstupy a přesunuli jej do sanitního vozidla. Přes poskytovanou péči se stav zraněného dále zhoršoval, v době předání na urgentním příjmu FN Ostrava byl kritický," dodal Humpl.