Dnes už je, alespoň co se fyzické zdravotní stránky týče, mladá Kravařanka mimo nebezpečí. „Její zdravotní stav se hodně zlepšil a je mimo ohrožení života," potvrzuje tiskový mluvčí Slezské nemocnice Daniel Svoboda.

Hned od první chvíle, kdy se zpráva o události v kravařské škole dostala na veřejnost, se vyrojila spousta spekulací a teorií o tom, proč dívka chtěla odejít ze světa. Mezi rozmanitými variantami se vznášely otázky nad možnou šikanou či týráním, ale například také stresem mladé ženy ze špatných známek. Pravda ale je, že dosud nebylo v žádném případě nic objasněno. Vedení školy má pokyn se k případu až do jeho vyřešení nijak nevyjadřovat.

Zdravotní stav dívky přes víkend navíc neumožňoval, aby byla řádně vyslechnuta. Případ mají nyní v kompetenci pracovníci odboru sociálně právní ochrany dětí a opavští kriminalisté zabývající se dětmi, mládeží a rodinou. Vyšetřování události nadále pokračuje.

Připomeňme si jen, že sebevražedný pokus žačky kravařské základky byl Integrovanému bezpečnostnímu centru nahlášen ve 12.10. Na místo byla okamžitě vyslána sanita z Opavy a policejní hlídka z Kravař.

Zasahujícím lékařem bylo zjištěno, že si dívka způsobila žiletkou mělký řez na zápěstí levé ruky. „Toto její poranění si vyžádalo lékařské ošetření ve Slezské nemocnici v Opavě, kdy podle na místě zakročujících zdravotníků bylo potřeba chirurgického zákroku. Prvotním šetřením bylo zjištěno, že při pokusu sebevraždy nebyl nikdo jiný přítomen," uvedl opavský policejní mluvčí René Černohorský.