K incidentu došlo ve středu vpodvečer. Strážný v prodejně Billa v OD Elan si všiml podezřelého muže, který procházel mezi regály s taškou přes rameno.

„V jednu chvíli do sportovní tašky začal dávat konzervy. Před odchodem k pokladnám se k tomuto zákazníkovi přidal jiný mladý muž. U pokladen zaplatili pouze energetický nápoj a prostorem prošli. Ostraha oba mladíky za pokladnou zastavila a požádala o nahlédnutí do sportovní tašky. Na žádost však muži zareagovali útokem. Jeden z mladíků strčil do pracovníka, druhý podezřelý mu začal páčit ruku. Po vzájemném přetahování oba podezřelí utekli ven na ulici," informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Právě na ulici došlo k surovému napadení bezpečnostního pracovníka, který musel čelit výrazné přesile.

„Pracovník ostrahy běžel za podezřelým mužem s taškou. Běželi podél budovy obchodního domu mezi lešením. Když se strážný dostal na dosah utíkajícímu zloději, strhl ho na zem a zaklekl, odcizené věci se z tašky vysypaly. V té chvíli však přiběhl zlodějův komplic, který začal zboží dávat zpět do tašky. Strážný tašku chytil a začal se o tašku s mladíkem přetahovat. Současně stále klečel na zadrženém zloději," popsala mluvčí.

Zatímco dvěma pachatelům ještě strážný dokázal čelit, dalším dvěma už ne. „Do útoku proti pracovníkovi ostrahy se zapojili další dva mladíci. Ti začali muže z ostrahy kopat a bít do boku, zad a ramen. Jeden z mladíků muže z ostrahy chytil zezadu do kravaty a začal ho škrtit. V reakci na fyzický útok muž z ostrahy tlak nevydržel a uvolnil se. Všichni čtyři mladíci mohli tak z místa utéci, zatímco na chodníku nechali zraněného strážného, který se pak musel podrobit ošetření v nemocnici.

Finále brutálního útoku viděla policistka, která si šla ve svém volnu nakoupit. Okamžitě zareagovala, začala podezřelé pronásledovat a informovala své kolegy ve službě.

„Jednalo se o policistku, která slouží v Orlové. Podezřelé útočníky sledovala a telefonicky kolegům uváděla trasu, kterou procházeli. Za pár minut byli mladíci z prodejny zadrženi ve dvorové části Hlavní třídy v osobním vozidle. V prodejně odcizili šest konzerv a tři tuby slazeného mléka," dodala mluvčí.

Zadrženi byli dva muži, kteří už za sebou mají několik pravomocných odsouzení. Jeden z dvojice, 25letý mladík, byl v minulosti souzen dvakrát. Nyní porušil zkušební dobu vyměřenou do března roku 2013.

Druhý mladík, 27letý, byl v minulosti pravomocně odsouzen již pětkrát. V červnu letošního roku měl nastoupit do výkonu trestu do věznice s dozorem. Tam ovšem nenastoupil a byl v celostátním pátrání.

Policisté nevzdávají ani odhalení a dopadení dvou dalších mužů, kteří se na útoku podíleli.