Pacientka byla přijata ve čtvrtek 6. září. Lékařům ještě stačila říct, že se jí udělalo špatně po vypití podezřelého alkoholu. Poté upadla do bezvědomí, ze kterého už se neprobrala.

Právě tato pacientka byla první, u které se ve vzorcích podařilo prokázat přítomnost metylalkoholu. Bezprostředně poté lékaři vyhlásili poplach, který spustil akci trvající dodnes. 

O akci Deník informoval v článku: Kvůli jedovatému alkoholu se spustila blesková akce

U pacientů hospitalizovaných dříve lékaři jedovatý alkohol nezjistili, protože se do nemocnice dostali příliš pozdě a metylalkohol už byl přeměněn na kyselinu mravenčí likvidující organismus. Jeden pacient dokonce lékařům pití alkoholu zapřel.

Jednalo se o muže, jehož život lékaři zachránili i přesto, že mu selhalo srdce a musel být resuscitován. Po rychlém uzdravení mohl být jako první propuštěn z nemocnice domů. Deník o tom informoval v článku: První pacient s otravou alkoholem byl propuštěn domů

V kauze jedovatého alkoholu je úmrtí sedmapadesátileté ženy už sedmým případem zemřelého Havířovana. 

Přehled jednotlivých případů v Havířově a na Karvinsku čtěte v článku: Aféra s jedovatým alkoholem: Přehled případů na Karvinsku

"Moravskoslezští kriminalisté pokračují ve vyšetřování i odhalování protiprávního jednání souvisejícího s intoxikacemi metylalkoholem. K dnešnímu dni zadrželi 24 osob, kteří si všichni již vyslechli sdělení obvinění a 11 obviněných vzal soud do vazby. O dalších bude soud rozhodovat," informovala v sobotu policejní mluvčí Gabriela Holčáková.