Deník o případu informoval v článku: Do bytu v centru Havířova vtrhli maskovaní lupičiChvíli po 22. hodině vtrhli maskovaní muži do bytu v Janáčkově ulici. Rozrazili vstupní dveře vchodu a následně i bytu. Dva nájemníky tam pak napadli a ukradli televizor a herní konzoli. 

Bezprostředně po oznámení loupeže se pachatele snažily zadržet hlídky městské policie, které prohledávaly okolí. Žádného z podezřelých mužů však už strážníci nezastihli. Vzhledem k tomu, že ukradli televizor, zřejmě měli poblíž připravené auto, kterým odjeli. 

„Naše hlídka přivolala sanitku pro zraněné a zjistila od nich popis pachatelů, který předala dalším hlídkám. Ty se stáhly do centra města a pátraly po podezřelých. Lesopark Stromovka prohledali také psovodi. Nikdo, kdo by odpovídal popisu, však zastižen nebyl," řekl tehdy šéf havířovských strážníků Bohuslav Muras.

Případ si převzala krajská kriminálka

S ohledem na způsob provedení loupeže si vyšetřování převzala krajská kriminálka, která na případu spolupracovala s místními policisty. 

"Kriminalisté na severu Moravy specializující se na závažnou trestnou činnost se od prvního dne letošního roku intenzivně věnovali pátrání po neznámých pachatelích, kteří brutálně napadli v havířovském bytě dva mladíky. Mravenčí práce dovedla kriminalisty ke dvojici mužů, které obvinili z pokusu zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu porušování domovní svobody, obojí spáchané formou spolupachatelství. Do bytu vnikli maskovaní a vyzbrojeni kovovým teleskopickým obuškem. Za použití této zbraně fyzicky napadli dva mladíky ve věku 21 a 23 let. Po prohledání bytu odcizili televizor v hodnotě 15 tisíc korun. Poškození utrpěli zranění, která si vyžádala ošetření v nemocnici, přičemž jen shodou šťastných okolností jim nebyla způsobena závažnější porucha zdraví, když hrozilo poškození lebních orgánů," informovala moravskoslezská policejní mluvčí Soňa Štětínská. 

Policisté pátrali i v cizině

"Krajští kriminalisté, kteří se s obdobně brutálním napadením nesetkávají často, začali událost prověřovat ihned po nahlášení. Analyzovali každou informaci a stopu, přičemž i nadále probíhá vyhodnocování množství stop různého druhu z místa činu. Pátrání po pachatelích nebylo jednoduché, kriminalisté museli vyloučit podezřelé osoby a prověřit například u jednoho z následně zadržených i jeho vazby na cizinu, zda se nenachází například v Německu. Ztíženou úlohu měli i tím, že podezřelí se snažili před prozrazením svého aktuálního pobytu všemožně chránit, zkušení moravskoslezští kriminalisté jim ale začali postupně dýchat na záda…," popsala mluvčí. 

Pachateli jsou dva Havířované, oběti zřejmě znali

Policistům se nakonec podařilo dostat na stopu dvou mužů z Havířova. Předpokládají, že své oběti znali a loupež byla formou vymáhání dluhu.

"Mravenčí práce kriminalistů vyústila v zadržení dvou mužů. Jako prvnímu nasadili policisté minulý týden pouta 25letému muži z Havířova, nyní je ve vazbě. Druhý, stejně starý muž z Havířova, putoval do policejní cely v pondělí a je u něj podán podnět k vzetí do vazby. Dvojice si vyslechla obvinění z pokusu zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu porušování domovní svobody, obojí spáchané formou spolupachatelství. Hrozí jim trest odnětí svobody od 5 do 12 let. Oba byli v minulosti pro násilnou trestnou činnost odsouzeni," dodala policejní mluvčí Štětínská.