Policisté k tomu dospěli po opakovaném oslovení veřejnosti, která jim poskytla vodítko k tomu, aby mohli objasnit totožnost neznámé mrtvoly. Veškeré informace ověřili a dospěli k závěru, že kosterní pozůstatky patří dvacetileté Petře Baloghové z Ostravy-Zábřehu.

„Dosavadním vyšetřováním bylo zjištěno, že Petra Baloghová byla naposledy spatřena živá letos 15. června ve večerních hodinách v Ostravě-Zábřehu na tramvajové zastávce Stará vodárna, odkud odcházela mezi domy směrem k náměstí SNP za svou kamarádkou. Tam již nedorazila,“ uvedla mluvčí severomoravské police Dagmar Bednarčíková.

Výsledek pitvy podle ní nevyloučil, že se mladá žena stala obětí násilného trestného činu. „Podle dalších indicií z místa nálezu kostry se kriminalisté přiklánějí spíše k verzi, že podíl na smrti mladé ženy může mít jiná osoba,“ dodala mluvčí. Policie se nyní znovu obrací na všechny lidi, kteří mladou ženu podle fotografie poznali a viděli ji v době od poloviny června, aby se přihlásili se svým svědectvím. Uvítají také svědectví těch, kteří ji znali osobně, mají informace o jejím životě a dosud s policisty nehovořili.

Ozvat se mohou na bezplatnou linku 158 nebo přímo na telefonní číslo 974 721 453, na něm je k dispozici i záznamník. Mladá žena byla vysoká 175 centimetrů a vážila 80 kilogramů. Na sobě měla oblečené modré riflové kalhoty velikost 33, šedobílou maskáčovou mikinu s kapucí na zip a úplety na rukávech značky SV Fashion a hnědé tričko bez rukávů značky SI TAN. Na riflích byl opasek tvořený z kožených řemínků, zdobený hnědými a bílými korálky střídavě s kovovými květy s červeným kamenem uprostřed.