Z dostupných informací totiž vyplývá, že se dívka hlásila k pravicovým radikálům. Patřila mezi příznivce Hnutí národní korporativismus. „Spojitost nelze v této chvíli vyloučit,“ prohlásil vyšetřovatel případu Pavel Tvrdý s tím, že policisté se zaměřují jak na pravicové, tak i levicové extremisty. „Velmi by nám pomohlo, kdyby se přihlásili lidé, kteří Petru Baloghovou znali. Chceme znát všechny podrobnosti o jejím životě, to znamená, s kým se stýkala a podobně,“ doplnil Tvrdý.

Mrtvá dívka patřila spíše k problémové mládeži. Z domova utekla v osmnácti letech a žila na různých místech České republiky i v zahraničí. „Převážně pobývala v Ostravě, ale víme o tom, že nějakou dobu zůstala v Rakousku a na Slovensku,“ doplnil Tvrdý. V moravskoslezské metropoli měla Baloghová řadu přátel a známých, u kterých střídavě bydlela. Policisté nevylučují, že motivem činu mohly být i neshody s některým z jejích posledních partnerů.

Petra Baloghová byla naposledy viděna živá 15. června letošního roku ve večerních hodinách v Ostravě-Zábřehu. Od tramvajové zastávky Stará vodárna u křižovatky ulic Výškovická-Pavlovova procházela mezi domy směrem k náměstí SNP za svou kamarádkou. Tam již nedorazila. „Nevíme, jestli se cestou nerozmyslela a nešla k někomu ze svých přátel, je také možné, že zamířila do restaurace. To vše musíme prověřit,“ řekl Tvrdý. O několik týdnů později se její kostra objevila v Ostravě-Dubí.

Experti původně předpokládali, že tělo bylo na místě i více než půl roku. Nakonec se ale ukázalo, že doba byla poměrně kratší – necelé dva měsíce. K urychlenému rozkladu těla přispěly extrémní podmínky – vlhkost a vysoká teplota. Pitva také prokázala, že dívka s největší pravděpodobností zemřela násilnou smrtí. „K dalším podrobnostem, zejména o způsobu usmrcení, se v této chvíli z taktických důvodů nebudeme vyjadřovat,“ uzavřel Tvrdý.

Související článek