Na silnici jim museli pomoci přivolaní policisté. Polákům navíc za nedovolené překročení státní hranice udělili pokutu 6000 korun. Informovala o tom mluvčí severomoravské cizinecké a pohraniční policie Daniela Vlčková.

Poláci přejeli hranici u přechodu Opava-Pilszcz, který je určen pouze pro malý pohraniční styk. Silnice je tam neprůjezdná, a dvojice proto autem sjela z přístupové cesty. "Sjeli na pole, kde s vozem uvízli. Situace si všiml občan sousedního státu, který informoval polskou policii," uvedla mluvčí.

Protože se vůz dostal už na českou stranu hranice, museli případ řešit čeští policisté. "Manželé uvedli, že k porušení zákona je vedla snaha o zkrácení si cesty za nákupy. Šestadvacetiletou ženu a jejího stejně starého partnera jsme důkladně prověřili. Nelegální překročení hranice byl skutečně jejich jediný prohřešek," řekla Vlčková. Dodala, že po udělení pokuty zasahující hlídka mladému páru pomohla vytlačit uvězněné auto na pevnou cestu a umožnili jim, aby se do Polska vrátili přes hraniční přechod k tomu určený.