Případ již jednou skončil na stole Vrchního soudu, ten jej ale vrátil zpět do Ostravy. Důvodem byla skutečnost, že převzetí rozsudku vlastnoručním podpisem nestvrdil Krejčířův obhájce, ale pouze sekretářka jeho právní kanceláře. Pokud je však trestní řízení vedeno proti uprchlému, veškerá práva podle zákona obžalovaného přecházejí na jeho advokáta. Právní zástupce za něj osobně přebírá veškeré písemnosti včetně verdiktu, což se nestalo.

Nyní již byly všechny formální náležitosti splněny. „Ano, spis již máme,“ potvrdil mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Petr Angyalossy s tím, že termín jednání není dosud stanoven. „Čekáme, jak dopadne řízení v Jihoafrické republice o vydání Radovana Krejčíře do České republiky,“ vysvětlil Angyalossy. Pokud by Vrchní soud v Olomouci nařídil jednání ještě před rozhodnutím jihoafrického soudu, bylo by tím zmařeno právo Krejčíře na osobní účast u líčení. Podnikatel totiž do konečného rozhodnutí Jihoafrické republiky nesmí opustit území tohoto státu.

Podle dostupných informací by vydávací řízení mohlo skončit již v závěru tohoto týdne. K šesti a půl roku vězení byl Krejčíř v srpnu loňského roku odsouzen za podvod. Podle státního zástupce měl vylákat od firmy Frymis akcie otrokovické teplárny v hodnotě 75 milionů korun. Původním majitelům údajně vrátil pouze jejich část, čímž se obohatil o více než padesát milionů korun.