K incidentu došlo v bytě Hotelového domu Vista v Ostravě-Zábřehu, kde sourozenci s dalšími lidmi popíjeli alkohol. Jejich matka v důsledku opilosti upadla do bezvědomí. Přivolaní záchranáři ji chtěli převézt do nemocnice. Bratři se však na ně vrhli a začali je bít. Do potyčky se vzápětí přidala i jejich matka, která se probrala.

Záchranáři se museli spasit útěkem. Na místě přitom zanechali drahé přístroje. Pro ně se vrátili až v doprovodu policistů. Zdravotníci utrpěli různě závažná poranění, mimo jiné pohmoždění hrudníku a páteře, poranění v obličeji a další.

V červenci letošního roku Okresní soud v Ostravě vyměřil útočníkům dva roky vězení. Bratři se proti verdiktu odvolali, jejich námitky však včera krajský soud odmítl. Agresorům nepomohlo ani to, že se již dříve lékařům opakovaně omluvili a prohlásili, že svého činu litují. V červenci usedla na lavici obžalovaných i matka mladých násilníků Helena šarišská. Od okresního soudu odešla s ročním podmíněným trestem na zkušební lhůtu tří let. Tento rozsudek již nabyl právní moci.

Související článek: