Podle obžaloby v září loňského roku napadli v Hlučíně na Opavsku mladý pár, který se kolem půlnoci vracel z hlučínských slavností. Incident, kterému předcházel slovní konflikt, se odehrál na ulici E. Beneše. Jeden ze čtveřice obžalovaných se údajně vrhl na mladíka a udeřil jej pěstí do obličeje. Když dotyčný upadl na zem, začali do něj všichni kopat.

Oběť, které se podařilo postavit na nohy, se pokusila utéct. Policista, který byl v té době mimo službu v civilu, jej měl dostihnout a hlavou několikrát udeřit o strom. Další z útočníků otřeseného mladíka odhodil na zaparkovaný automobil. V té chvíli začala partnerka zbitého muže volat o pomoc. Žalobce tvrdí, že se útočníci vzápětí vrhli i na ni. Prý jí zkroutili ruce za záda. Výsledkem byla lehká zranění obou napadených.

Před soudem včera vypovídal napadený pár i obžalovaní. Policista vinu popřel. Prohlásil, že krátce před potyčkou z místa odešel.

Ochránce zákona nadále slouží u policie. „Na policisty je nutno stejně jako na každého jiného občana pohlížet jako na nevinného a ctít zásady presumpce neviny až do vynesení pravomocného rozsudku nezávislého soudu,“ uvedla již dřívemluvčí útvaru pro boj s organizovaným zločinem Blanka Kosinová s tím, že pro zproštění výkonu služby je nutné splnit alespoň jednu ze dvou základních podmínek. „Jestliže by jeho ponechání ve výkonu služby ohrožovalo důležitý zájem služby nebo průběh prošetřování jeho jednání,“ citovala příslušný zákon Kosinová. Hlavní líčení bylo včera odročeno.