Muž ve věku 64 let se ráno okolo deváté hodiny vydal do obory u vodní nádrže Kružberk, nedaleko penzionu Velké sedlo, aby se postaral o krmení jelení zvěře, která je tam chována. Protože se nevrátil zpět domů, dcera se jej vydala hledat a jeho bezvládné tělo nalezla v prostoru obory. Patrně během krmení muže napadl statný jelení samec, který mu způsobil bodná a tržná poranění hlavy a také břicha. Postižený se po útoku zvířete od krmelce ještě odplazil do vzdálenosti asi třiceti metrů, kde zůstal ležet.

Když na místo události dorazila posádka rychlé lékařské pomoci z Vítkova, pacientovi již nedokázala pomoci. Muž svým závažným zraněním podlehl před příjezdem záchranářů, uvedl mluvčí. Tragickou událostí se zabývá Policie ČR.

"Podle lékaře jelen napadl muže po deváté hodině a dcera ho našla až kolem půl druhé odpoledne. Těžko říci, kdy přesně smrt nastala, protože ležel venku v oboře. Už jsme ani neresuscitovali, lékař provedl jen ohledání těla a konstatoval smrt," dodal Humpl. Policie nařídila provést soudní pitvu, aby zjistila příčinu smrti. "Je to ojedinělý případ. Nevzpomínám si, že by během sedmi let v regionu lesní zvěř smrtelně napadla člověka," dodal policejní mluvčí.

Jelení útok na člověka v divoké přírodě považuje za naprostou anomálii i ostravský myslivec Štěpán Neuwirth. Během třicetiletého lovení jelenů v Jeseníkách se s podobným případem nesetkal. Vysoká zvěř podle něho před člověkem většinou prchá. "V polovině října skončila jelení říje. Pokud jelen neměl dostatek laní, mohl muže považovat za soka. Jelen v říji by ale spíše napadl ženu, která má periodu, což dělají i domestikovaní srnci," vysvětlil odborník.

Dalším vysvětlením by podle něho mohla být vzteklina nebo jelenovo zranění, k němuž ale dochází při lovu. "Když postřelený jelen zhasíná, může lovce rozpárat zadníma nohama, v nichž má neuvěřitelnou sílu," upozornil Neuwirth. Smrtelné napadení zvířetem během krmení pro něho zůstává nepochopitelné.