Vybíral si oběti, které se v nočních nebo časně ranních hodinách vracely z restaurací a diskoték. Zpovzdáli je sledoval až k jejich domu. V chodbách nebo výtazích je poté nutil je k různým sexuálním úsluhám. Ke klasickému znásilnění ale ani jednou nedošlo. Několikrát se spokojil i osaháváním. Přestože přepadené ženy křičely nebo dokonce bouchaly na dveře, nikdo jim až na jednu výjimku nepřišel na pomoc.

Policisté během vyšetřování vytipovali deset podezřelých osob, mimo jiné z řad recidivistů. Analyzovali také vzorky DNA, které pachatel zanechal na místech činu. Nic z toho však k objasnění zločinů nevedlo. Kriminalisté proto začali intenzivně střežit ohrožený prostor, nasadili policisty v civilu, využili také monitorovací techniku.

Tento týden spadla klec. Po třetí hodině ranní si všimli muže, který ve zhruba šedesátimetrové vzdálenosti kráčel za osamocenou ženou, za níž vešel do domu. Ochránci zákona vtrhli do objektu ve chvíli, kdy se ji ve výtahu pokusil znásilnit. Žena v psychickém šoku skončila v péči lékařů. „Pro ni i další to byl stresující zážitek, který si mohou nést na celý život,“ uvedl zástupce ředitele ostravské policie Radovan Vojta s tím, že mladík byl obviněn ze znásilnění, omezování osobní svobody a vydírání. Soud na něj uvalil vazbu, ve vězení by mohl strávit až osm let. Při výslechu uvedl, že měl sexuální touhy, které nedokázal ovládat. Zda trpí deviací, by měli zjistit znalci, kteří budou zkoumat jeho duševní stav.