Hlídce městské policie se podařilo dopadnout dva sprejery, kteří stříkali obrazce na jednu zbudov. První znich „maloval“, druhý mu dělal zeď a hlídal okolí. Strážníci oba výtečníky chvíli pozorovali, jenže vokamžiku, kdy se chystali zakročit, projelo kolem vozidlo. Vandalové se lekli, schovali své nádobíčko a zmísta činu se snažili zmizet. „Strážníci je sledovali a vysílačkou zavolali posilu, která šla mladíkům naproti. Oba byli zadrženi a na místě předáni státní policii,“ uvedla mluvčí ostravské městské policie Dana Klišová.

Celková škoda není zatím vyčíslena. Výtržníkům hrozí obvinění ztrestného činu poškozování cizívěci.

Během posledních dnů jde již oněkolikátý případ, kdy městská či státní policie zadržela vOstravě sprejery. Zatím největší rybou byl devatenáctiletý muž, který má na svědomí nejméně jedenatřicet zločinů. Vyučený malíř čmáral zejména na budovy vměstské části Ostrava-Poruba. Několika malůvkami „ozdobil“ také tramvaje. Celková škoda činí 120tisíc korun. Stál včele klanu soznačením GSB. Vminulosti byl již za podobné činu stíhán. Trestu však zatím pokaždé unikl tím, že se smajiteli domluvil na náhradě škody. Oto samé se pokouší inyní.

VOstravě vsoučasné době působí zhruba třicítka aktivních sprejerů, dalších několik desítek se malováním baví příležitostně. Ročně ostravští policisté řeší 250až 300případů týkajících se sperejerství.