Personál přivolal strážníky, kteří při ověřování totožnosti zjistili, že dotyčný figuruje na seznamu osob, po kterých je vyhlášeno pátrání. Výtečník skončil vrukou státní policie.

Kodhalení další osoby skrývající se před policií pomohl kamerový systém. Strážníci si na monitoru všimli sedmnáctiletého mladíka, který odpovídal popisu hledané osoby. Na místo proto vyslali nejbližší hlídku. Podezření se záhy potvrdilo. „Tímto způsobem– za využití městského kamerového systému– jsme vloňském roce zadrželi a následně policii předali devět hledaných osob,“ řekla mluvčí ostravské městské policie Dana Klišová.

Vrukou strážníků skončil ičtyřiadvacetiletý muž přespávající vchodbě domu vOstravě-Hrabůvce. Hlídka, kterou zavolali nájemníci, zjistila, že také on figuruje na seznamu hledanýchosob.

Větší štěstí měl nepořádník, jenž vcentru Ostravy odhodil nedopalek cigarety. Jeho počínání neušlo pozornosti hlídky městské policie, která jej požádala opředložení dokladů. Dotyčný vytáhl občanský průkaz, vzápětí se dal ale na útěk směrem kČerné louce. Vdavu lidí se mu nakonec podařilo zmizet. Důvodem jeho úprku byl fakt, že je hledaný státní policií.