Hlavními aktéry jsou tři ženy a muž. Podle dostupných informací potyčku vyprovokovala dvacetiletá dívka se svým přítelem, kteří slovně napadli dvě návštěvnice usousedního stolu. Následovala prudká výměna názorů, po níž divoženka vstala a vrhla se na sokyně. Do potyčky se zapojil ijejí známý. Jednu zžen udeřil pivní lahví do hlavy a způsobil jí krvácející zranění temene hlavy. Dvacetiletá amazonka mezitím napadla druhou oběť. Bila ji pěstmi a tahala za vlasy. Doplatila však na to, že na obličeji měla pircing, za který ji dotyčná chytila. Následovalo několik velmi bolestivých zatahání. Ve zmatku a křiku se percingová agresorka zmohla na jedinou obranu– prudké kousnutí do nosu a ukazováčku. Vše se naštěstí obešlo pouze krví vytékající ztržných ran. Při pevnějším stisknutí chrupu však hrozila částečná amputace.

Obě zraněné ženy musely být ošetřeny vnemocnici. Násilnice je obviněna ztrestného činu ublížení na zdraví. Policie nyní pátrá po jejím příteli, kterého zřejmě čeká obvinění ze stejného zločinu. „Situace, kdy někdo někoho kousne do nosu, patří spíše ktěm výjimečným,“ uvedl kriminalista obeznámený spřípadem.

Policisté vminulosti zaznamenali několik potyček, kdy se ke kousání uchýlili imuži. Vloni na podzim jeden takový ukousl část prstu ostravskému policistovi, který společně skolegou zasahoval proti zdrogovanému mladíkovi. Stalo se tak na chodbě domu vMoravské Ostravě. Ochránci zákona dostali informaci opodivném člověku sedícím ve věžáku na ulici Ahepjukově. Na místo byla vyslána dvojčlenná hlídka, která ho probrala a poté se jej snažila zvednout. Dotyčný však začal kolem sebe zběsile kopat a mávat pěstmi. Vzápětí se vrhl na oba muže vuniformách. Začal je kousat a škrábat. Když se mu policisté snažili nasadit pouta, jednoho znich nečekaně kousl do malíku levé ruky tak silně, že mu amputoval část článku snehtem.

Podobný případ se před časem odehrál vOstravě-Hrabůvce, kde neznámý útočník napadl dvacetiletého muže. Před stánkem sobčerstvením se mu zakousl do prstu na pravé ruce. Mladíkovi až na kost vytrhl tkáň. Zraněnému musela být část prstu amputována