Přestali až po důrazných výzvách přivolaných strážníků. Nyní jim hrozí obvinění ztrestného činu výtržnictví, za které lze uložit až dvouleté vězení.

„Na dvojici nás upozornil občan. Uvedl, že se vblízkosti svinovských mostů nachází pár, který se na veřejnosti chová přinejmenším nevhodně. Zasahující hlídka na místě uviděla muže, který byl od pasu dolů svlečený. Klečel mezi nohama ležící, taktéž svlečené ženy a chystal se kpohlavnímu styku,“ popsala kuriózní situaci mluvčí ostravské městské policie Dana Klišová.

Na místo dorazila také hlídka státní policie, která si případ kvůli podezření ztrestného činu převzala. Ke Svinovským mostům přijela izdravotní služba. Žena totiž vzhledem ke své opilosti téměř nedokázala stát na nohou. Nakonec ji sanitka převezla do nemocnice. „Případy, kdy se lidé takovéhoto jednání dopustí na veřejnosti, patří spíše kvýjimečným. Ročně však několik podobných událostí zaznamenáváme,“ dodala Klišová.

Například vloni museli ochránci zákona napomínat bezdomovecký pár, který zmítán vášní ztratil soudnost na ulici Horní vOstravě-Hrabůvce.

Úsměvný je idřívější příběh šestadvacetiletého opilého páru zOstravy, který se pustil do vášnivého dovádění na dělicím páse uchodníku před restaurací vOstravě-Porubě. Přestože bylo krátce před půlnocí, počínání zcela nahé dvojice sledovalo početné publikum, zněhož se ozývaly povzbuzující výkřiky doprovázené skandovaným tleskáním. Sexuální divadlo ukončili až policisté, kteří oběma aktérům přikázali, aby se oblékli. Poté jim dali „fouknout“. Zkouška prokázala, že vkrvi měli téměř dvě promile alkoholu. Následoval převoz na záchytku. Zde se žena odmítla podrobit příkazům ošetřujícího lékaře a jednoho ze členů hlídky udeřila do tváře. Po personálu idalším ochránci zákona navíc plivala. Uklidnila se až po užitíléků.

Vpaměti ochránců zákona zůstává také milostné skotačení mladé dvojice vsadu Milady Horákové vMoravské Ostravě. Milenci na výzvy kumravnění nereagovali. Jejich soulož přerušil až úder obuškem po holé zadnici nenasytného muže.