V sobotu 2. února byla hlídka městské policie vyslána v Moravské Ostravě do čekárny autobusového nádraží, kde se měli vyskytovat opilí výtržníci, kteří narušovali veřejný pořádek. Strážníci na místě skutečně narazili na tři opilé bezdomovce.

Jeden z mužů byl v silném podnapilém stavu, proto byla na místo přivolána sanitka. Další dva muže strážníci z místa vykázali. „Jeden z nich však neuposlechl výzvy a dále setrvával na místě. Začal se vůči strážníkům chovat agresivně. Ze svých svršků začal vytahovat různé potraviny, které pak házel na strážníky,“ uvedla mluvčí Městské policie Ostrava Dana Klišová.

Jeho agresivita stoupla natolik, že zaútočil na strážníka, který jej následně za pomoci hmatů a chvatů zpacifikoval. Muž byl kvůli opilosti převezen přivolanou sanitkou na protialkoholní záchytnou stanici. Nyní mu hrozí, že jej policisté obviní z trestného činu útoku na veřejného činitele.

Ostravští městští strážníci v minulých dnech zaznamenali také další případ, kdy pachatel na muže v uniformě vztáhl ruku. Zbytečné problémy si tak přivodil jedenatřicetiletý muž, který si neodpustil na Stodolní ulici v centru Ostravy provokace vůči strážníkům.

Vše začalo ve chvíli, kdy zezadu přistoupil k jednomu ze strážníků, který společně s kolegou řešil situaci kolem skupinky podezřelých osob. Výtečník mu zcela nečekaně z hlavy strhl čepici a dal se s ní na útěk. Přidali se k němu také další dva výtečníci a chtěli ochráncům zákona zabránit v tom, aby jejich kamaráda pronásledovali. Ochráncům zákona přispěchala na pomoc kolem procházející hlídka městské policie. Žertéře odvedla stranou, kde chtěla zjistit jeho totožnost. Muž byl agresivní a strážníka napadl. Násilníka museli strážci zákona zpacifikovat pomocí hmatů a chvatů. Na místo se dostavila také přivolaná hlídka státní policie, která si útočníka převzala.