V odpoledních hodinách se na ni vrhli neznámí agresoři. Stalo se tak ve chvíli, kdy vystupovala z výtahu jednoho z ostravských domů. „Pachatelé k ní přistoupili a strhli jí z krku dva řetízky. Z místa ihned utekli. Šperky měly hodnotu pěti tisíc korun,“ uvedla mluvčí severomoravské policie Soňa Štětínská.

Další zločin se odehrál v nočních hodinách v Ostravě-Zábřehu. „Jednadvacetiletý mladík šel po ulici v Ostravě-Zábřehu. Znenadání k němu přistoupil neznámý pachatel a udeřil ho do zad. Napadený ztratil rovnováhu a spadl na plot. Schytal ještě několik ran do obličeje. Dotyčný mu navíc zřejmě nožem propíchl kalhoty a povrchově ho pořezal na noze. Z místa poté odešel,“ popsala situaci Štětínská.

Mladík musel být ošetřen v nemocnici, naštěstí se nejednalo o vážné zranění a mohl být ihned propuštěn domů. Agresor mu však zničil brýle a kalhoty. Škoda je předběžně vyčíslena na dva tisíce korun. Co bylo motivem útoku, není zatím jasné. Jednou z možností je pokus o loupež, vyloučit však nelze ani útok vyšinutého či zdrogovaného jedince. Policie případ šetří jako pokus o trestný čin ublížení na zdraví.