„I když si nikdy takovouto půjčku nesjednával, přesto jej jistá finanční společnost vedla jako dlužníka, který nesplácí své závazky. Až od kriminalistů z Frýdku-Místku se předčasem dozvěděl, že jeho manželka, se kterou se rozvádí, nechala na jeho jméno vystavit smlouvu o půjčce právě na tuto částku,“ potvrdil frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Oba manželé v té době měli tak malý příjem, že by jim nikdo tuto částku nepůjčil. Šestačtyřicetiletá žena proto tajně bez vědomí svého manžela okopírovala jeho doklady, které následně předala obchodnímu zástupci z Frýdku-Místku, jenž se již o další potřebné věci postaral. „Pro nic netušícího manžela podvodnice si vymyslel zaměstnavatele a příjem dvakrát větší, než jaký ve skutečnosti měl. Když žena požadované peníze dostala, musela sjednavateli půjčky vyplatit jako odměnu třicet tisíc korun. Zbylé peníze utratila – a pak už jen po tři roky trpělivě vyhazovala všechny složenky a upomínky splátek do koše tak, aby se o tom její manžel nedozvěděl,“ vylíčil podvod policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Policie ženu stíhá za trestný čin podvodu a poškozování cizích práv, za což ji hrozí až tři roky vězení. „Proti obchodnímu zástupci, který se na podvodu podílel, rovněž vedeme trestní řízení,“ dodal Ivan Žurovec.