Podle obžaloby poskytl falešné alibi jinému policistovi, který se dopustil pojistného automobilového podvodu. Jeho známý před třemi lety boural s autem. Neměl však uzavřenou havarijní pojistku, a tudíž nemohl žádat uhrazení škody. Situaci vyřešil tím, že druhý den uzavřel havarijní pojištění a karambol nahlásil až za další tři týdny. Falešný údaj o době nehody mu údajně potvrdil právě Zelinka.
Při rozhodování o vině či nevině potřeboval soud vyslechnout externího spolupracovníka pojišťovny, který s policistou uzavřel havarijní pojistku. „Nepodařilo se mu doručit předvolání,“ konstatoval státní žalobce Alois Dlouhý s tím, že muž má jako adresu trvalého bydliště uveden obecní úřad, a nikdo neví, kde se nyní nachází. Pátrat se po něm chystá policie.
K jednání v úterý nepřišel ani druhý ze svědků, nadřízený obžalovaného policisty. Také jemu se nepodařilo doručit předvolání zaslané na adresu jeho pracoviště – Městského ředitelství Policie ČR v Ostravě. Dotyčný totiž před časem od policie odešel. Proto je nezbytné, aby mu soudní obsílka byla zaslána na civilní adresu.
Podvod se podařilo odhalit díky pojišťovacím expertům, kteří zjistili několik nesrovnalostí. Jejich podezření, že něco není v pořádku, se záhy potvrdilo. První z policistů, který zfalšoval čas nehody, byl již před časem pravomocně odsouzen k půlročnímu vězení s podmíněným odkladem na patnáct měsíců.
Také Zelinka si již jednou vyslechl rozsudek. Okresní soud v Ostravě mu na podzim loňského roku vyměřil devítiměsíční vězení s podmíněným odkladem na osmnáct měsíců. Zelinka se proti verdiktu odvolal ke Krajskému soudu v Ostravě, který v lednu rozsudek zrušil a případ vrátil k novému projednání. Podle odvolacího senátu bylo rozhodnutí okresního soudu předčasné. K objektivnímu zhodnocení všech důkazů je totiž nezbytné vyslechnout již zmíněné svědky. Zelinkovi, který v případu odmítl vypovídat, hrozí šest měsíců až tři roky žaláře.
Hlavní líčení bylo odročeno na červenec letošního roku.