Krejčíř a jeho bývalý společník a spolumajitel firmy Corado Trade Miroslav Řehounek se podle státního zástupce v roce 1995 dopustili úvěrového podvodu. Od Investiční a poštovní banky získali více než dvacetimilionový úvěr, za který jim ručila firma Slezan Frýdek-Místek. Větší část úvěru nakonec nebyla splacena a dluh musel vyrovnat Slezan. Firmu Corado mezitím získal Vítězslav Husár z Ostravy, který s největší pravděpodobností sehrál roli bílého koně. On jediný byl tak v dané době zodpovědný za nesplacený dluh. Soud ho již za podvod poslal na šest let za mříže. Husár si již trest odpykal a v tomto případě vystupuje jako svědek. Před soudem ale využil svého práva a z obav před dalším trestním stíhání odmítl vypovídat.
Soud nakonec hlavní líčení odročil. Obhajoba totiž trvá na osobním výslechu jednoho ze znalců, který vypracoval odborný ekonomický posudek. Krajský senát navíc čeká, jak dopadne odvolací řízení u Vrchního soudu v Olomouci, které se týká jiného Krejčířova případu.
Podnikatel byl v srpnu předloňského roku Krajským soudem v Ostravě odsouzen k šesti a půl roku vězení. Jako jednatel své firmy Corado měl vylákat od firmy Frymis akcie otrokovické teplárny v hodnotě 75 milionů korun. Původním majitelům údajně vrátil pouze jejich část, čímž se obohatil o více než padesát milionů korun. Spis nyní leží u Vrchního soudu v Olomouci. Ten se odvoláním bude zabývat až poté, co jihoafrická justice definitivně rozhodne o tom, zda Krejčíře vydá, či nevydá do České republiky.
Krejčíř je v nepřítomnosti souzen i v dalších třech případech, tentokrát v Praze.