Dvaatřicetiletý muž u soudu přiznal, že drogu vyráběl na různých místech Frýdku-Místku, a to od loňského srpna do letošního 6. února, kdy byl zadržen. Během zmíněných sedmi měsíců uskutečnil nejméně patnáct velkých varů, například u Frýdecké skládky či poblíž autobusového stanoviště. Získal tak více než 500 dávek. „Je to tak,“ řekl v pondělí k obžalobě. Pokud drogu vyráběl venku, používal propanbutanový va­řič.

Za nedovolenou výrobu stejné látky si již odpykává tříletý trest vězení.

Státní zástupce v případu viní i čtyřiadvace­tiletou družku Krejčího Jitku Kovalovou, která údajně ve stejném období distribuovala mezi několik lidí více než 32 gramů drogy. Podle spisu od odběratelů inkasovala nejméně 79 tisíc korun. Kovalová muži tvrdila, že pervitin má jen pro svou potřebu. „Myslím si, že mi uvěřil,“ řekla vyšetřovatelům. „Peníze jsem prohrála v automatech. Nejsem na nich závislá, když mám peníze, tak si zahraju,“ dodala. Dívka dnes odmítla vypovídat, předseda senátu proto přečetl její výpověď z přípravného řízení.

„Pervitin jsem jí dával, ale nevěděl jsem, že ho prodává dál. Ona o výrobě věděla, ale neměla vůbec páru, o čem to je,“ řekl Krejčí. Muže před časem kriminalisté označili za vůbec největšího výrobce pervitinu ve městě. Dosud prý stihl vyrobit několik kilogramů metamfetaminu. Počet dávek, které takto získal, odhadovali na 22 tisíc.

Dvojici hrozí až osm let vězení. K hlavnímu líčení nepřišlo několik svědků, jednání je tak odročeno na 14. srpna.

(lew)