Zajištěné stopy na místě činu, výslechy desítek svědků a další pátrání je přivedlo na stopu čtyřiadvacetiletého recidivisty z Karvinska. Muž byl minulý týden obviněn z trestného činu loupeže. Podle zjištěných skutečností se měl obviněný dopustit loupežného přepadení barmanky obsluhující v herně v Ostravě-Hrabůvce.

„Muž přišel 22. prosince minulého roku do herny a zamířil si to přímo k ženě. Požadoval peníze. Barmanka mu ze strachu vydala téměř 13 tisíc korun,“ připomněla případ mluvčí severomoravské policejní správy Soňa Štětínská.

Další případ je z 20. ledna letošního roku. Tehdy neznámý pachatel vstoupil kolem páté hodiny odpoledne do večerky v Ostravě-Hrabůvce. „Maskoval se. V ruce držel střelnou zbraň, kterou namířil na prodavačku a chtěl peníze. Žena sice spustila bezpečnostní zařízení, ale muž stačil popadnout pokladnu a z prodejny utéct. V pokladně, která měla hodnotu kolem deseti tisíc, bylo pět tisíc korun,“ popsala Štětínská.

Policisté při pátrání provedli také testy na DNA a podle nich se jim podařilo pachatele usvědčit. Obviněný je v současné době ve výkonu trestu odnětí svobody pro trestnou činnost, tentokrát majetkového charakteru.