Ke garážím nad ránem přijela ve vozidle Nissan Primera dvojice mužů, kteří však záhy zjistili, že jim v průjezdu brání osobní automobil Škoda Felicia, v němž seděli tři muži a žena. „Tato osádka se zřejmě stala pro oba nepřekonatelnou překážkou, neboť se po ní začali domáhat opuštění místa. A to velmi razantně,“ řekla komisařka ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že šestadvacetiletý muž všem vyhrožoval zabitím. Vzápětí vytáhl plynovou pistoli a svého o rok mladšího spolujezdce poslal do vozidla pro baseballovou pálku.

Když osádka škodovky ani poté nehodlala odjet, začal pistolník střílet. Lidé v panice vyskočili z vozu a začali utíkat. Dva z nich byli při střelbě zraněni a museli vyhledat lékařské ošetření. Na místo vzápětí dorazila policie, která dvojici agresorů zatkla. Ukázalo se, že jde o známé firmy – recidivisty, kteří již byli za násilné zločiny několikrát odsouzeni.

Oba jsou obviněni z trestných činů vydírání a výtržnictví. Starší z dvojice, který seděl za volantem, se bude navíc zodpovídat i z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dechová zkouška totiž prokázala, že auto řídil s bezmála dvěma promile alkoholu. O moc střízlivější nebyl ani jeho kumpán. Ten měl v dechu jedno a půl promile.

„Oba muže policisté zadrželi. Plynová pistole i baseballová pálka byly zajištěny,“ dodala Holčáková. Je podán návrh na uvalení vazby.