Na lavici obžalovaných usedl třiačtyřicetiletý muž z Havířova, který měl v červnu loňského roku znásilnit svou tehdy čtrnáctiletou dceru. Senát jej ale nakonec zprostil obžaloby. „Nebylo prokázáno, že se skutek stal,“ konstatovala předsedkyně senátu s tím, že jediným důkazem zůstala výpověď dívky. Ta uvedla, že si k ní otec v nočních hodinách lehl do postele a poté ji i přes její prosby a pláč znásilnil.

Muž něco takového odmítl. Dcera si prý vše vymyslela. Jedním z důvodů mohly být problémy ve škole a obavy z trestu. Dívka se svěřila učitelce, která kontaktovala její tetu. Ta vše oznámila policii.

„Soud vyslechl velkou řadu svědků,“ prohlásila předsedkyně senátu s tím, že se jednalo mimo jiné o rodinné příslušníky a spolužáky, kteří ale verzi své kamarádky nepovažovali za věrohodnou. Podle nich se po údajném znásilnění chovala zcela normálně. Jasno do případu nevnesli ani soudní znalci. Ti konstatovali, že dívka sice nemá sklony ke lhaní, její verze však nemusí zcela odpovídat skutečnosti. Není vyloučeno, že chtěla tímto způsobem upozornit na neutěšenou situaci v rodině, která nastala po smrti její maminky.

Rozsudek zatím není pravomocný. Státní zástupkyně si ponechala lhůtu k vyjádření. Pokud se odvolá, připadne konečné slovo Vrchnímu osudu v Olomouci.