Jsou obžalováni celkem v šestnácti případech z krádeží, loupeží, podvodů a padělání peněz. Nejaktivnější byly obě ženy. Stojka byl obviněn jenom z krádeže.

Z Ostravy přijela k ústeckému soudu s obžalovanými celá rodina, jedenáct lidí, včetně dvou dětí. Průběh jednání zpestřili vyzváněním mobilního telefonu, odcházení a přicházením dětí v doprovodu příbuzných ze soudní síně. Předseda senátu upozornil přítomné, že to je v průběhu jednání nepřípustné.

Z postižených seniorů se dostavil k soudu osobně jenom dvaaosmdesátiletý muž z Barchova z okresu Hradec Králové. Starý muž Deníku sdělil, že přišel o 98 tisíc korun. „Do banky jsem peníze nedal, protože nedávají skoro žádná procenta z uložení, nevyplatí se to. Tak jsem si je nechal doma,“ uvedl okradený. V jeho případě přišli za ním v říjnu 2005 Fatáková a Stojka. Představili se mu jako zástupci společnosti Orion Čokoládovny. Pod smyšlenou záminkou údajné výhry 2000 korun se nechali pozvat do bytu, využili jeho nepozornosti a odcizili starému muži 98 tisíc korun.

Pod tímto a podobnými záminkami dvojice navštívila celkem čtrnáct seniorů. Fatáková sama v lednu 2006 ukradla 4000 korun starému muži v Teplicích. Nalhala mu, že přináší výhru 1000 korun od společnosti Orion. Úmyslně předložila dnes již pětaosmdesátiletému muži padělek pětitisícové bankovky a nechala si vrátit od muže 4000 korun a zmizela.

Fatáková a Stojková v listopadu 2005 v Praze ve Všehrdově ulici ukradli nejméně 400 000 korun šestaosmdesáti­letému muži. Stojková se vetřela do bytu k seniorovi kvůli akci společnosti Orion, která starým lidem dává čokoládu a příspěvek 2000 korun na léky. Léky ale musí předtím vyfotografovat. Předala muži také pětitisícovou bankovku, aby jí vrátil tři tisíce korun. Přitom muž odhalil kde má peníze. Nebylo jich málo, kromě korun českých a švédských měl také dolary a eura. Peněz se zmocnily ženy tak, že přišla do bytu ještě i Fatáková a seniorovi přes hlavu přinesenou deku. Potom i s penězi zmizely.

To vše tvrdil v obžalobě státní zástupce. Obžalovaní ale byli smutní, že je jim přisuzováno něco, co neudělali. Například Mária Fatáková k obžalobě řekla „v životě jsem nic neukradla, nic neudělala, neukradla jsem ani žvýkačku, mám na to i alibi, že jsem tam nebyla. Chodila jsem sice v roce 2005 prodávat hrnce, ale v životě jsem nekradla. Cítím se úplně nevinná, protože jsem nevinná.“