Tento týden o tom rozhodl odvolací Krajský soud v Ostravě, který zrušil původní pětiletý verdikt a případ vrátil okresnímu soudu k novému projednávání. Podle senátu je nutné provést další dokazování a poté rozhodnout o trestu.

Čtyřiatřicetiletý Jaškovský byl v březnu letošního roku odsouzen k pěti rokům vězení, a to hned za několik trestných činů. Tím nejzávažnějším je zranění ostravského policisty Jana Konduly (47 let), kterému v drogovém amoku ukousl část prstu. Drama se odehrálo 11. září loňského roku v chodbě domu č. 11 na Ahepjukově ulici. Jaškovský, mající v sobě větší dávku pervitinu, nad ránem vnikl do objektu. Nájemníci přivolali policii, která se jej snažila vykázat. Jaškovský ale ochránce zákona napadl. Když jej členové hlídky chtěli zvednout ze země, začal kolem sebe zběsile kopat a mávat pěstmi. Policisté se mu snažili nasadit pouta. Výtržník však jednoho z nich nečekaně kousl do malíku levé ruky tak silně, že mu amputoval část článku s nehtem. Navíc mu zhmoždil pravé stehno a způsobil oděrku pod pravým okem. Policista sice zbytek prstu později našel, podle lékařů se však již nedal přišít. Druhý člen hlídky měl zhmoždění paže pravé ruky, škrábance v obličeji, na krku a břichu.

Jaškovský během soudního procesu několikrát propukl v hysterický pláč. „Nic si nepamatuji. Lituji toho, že vůbec žiji!“ vykřikoval v jednací síni Okresního soudu v Ostravě.

Kondula v lednu letošního roku od policie odešel. S incidentem to však nesouviselo. „Sloužil jsem u policie šestadvacet let a byl čas odejít. Je třeba přenechat místo mladším,“ řekl již dříve Kondula.

Termín nového hlavního líčení není zatím znám.