Potvrzuje to i příběh z Ostravy, který jen náhodou a díky pohotovému zákroku městského strážníka, neskončil tragédií.

Drama se odehrálo v závěru minulého týdne ve Slezské Ostravě. O sebevraždu se zde chtěla pokusit žena, která při nečekaném návratu domů přistihla svého o rok staršího manžela in flagranti. Celá zoufalá vyběhla ven se slovy, že skoncuje se svým životem. Manžel vzal její hrozby vážně a vydal se za ní. Mezitím se jí však podařilo zmizet neznámo kam. Nevěrný choť naštěstí narazil na strážníka, kterému řekl, co se stalo. Dodal také, že má skutečně obavy o její život.

„Podle popisu udaného manželem si strážník uvědomil, že tuto ženu viděl před několika minutami nedaleko. Proto se ihned vydal stejným směrem, kterým šla. Dotyčnou skutečně po chvíli spatřil, avšak žena, jakmile strážníka zahlédla, se náhle rozběhla přes silnici,“ uvedla tisková mluvčí ostravské městské policie Vladimíra Kejdová s tím, že zoufalá manželka se vřítila přímo před projíždějící auta, jejichž řidiči zabránili srážce jen za cenu prudkého brzdění. Žena se poté rozběhla k nedalekému mostu, z něhož chtěla zřejmě skočit. Vtom jí naštěstí zabránil strážník, který ji dostihl. Vzhledem k tomu, že se dotyčná začala vzpouzet a snažila se vymanit ze sevření, musel ji ochránce zákona zpacifikovat pomocí hmatů a chvatů.

„Žena sice neutrpěla zranění, nicméně s ohledem na její duševní rozpoložení byla na místo přivolána sanita s lékařem. Ten rozhodl o převozu do nemocnice. Celou událostí se nyní zabývá Policie České republiky,“ uzavřela Kejdová.