Její tělo zahrabané v lesíku v Ostravě-Dubí našel loni srpnu houbař. Žalobce tvrdí, že dívku kvůli stotisícovému dluhu zabili právě Mana a Ochvat.

Důvodem nezvyklých kroků byly obavy korunního svědka, který měl včera před soudem vypovídat. Mladý muž prohlásil, že má strach z obou aktérů, jejich známých i příbuzných, kteří zaplnili jednací síň. Svědek prohlásil, že se bojí o život svůj i svých blízkých. Uvedl, že mu bylo v souvislosti s touto kauzou několikrát vyhrožováno. Kvůli údajnému nátlaku se dokonce před zhruba třemi týdny pokusil o sebevraždu skokem z mostu.

Soud nakonec rozhodl o vyloučení veřejnosti, sáhl i k dalšímu nezvyklému kroku. Oba obžalované přemístil do jiné místnosti, která byla se soudní síní propojena pouze zvukem a obrazem.

Dívku do lesíku přivedl právě Rostislav J., který s ní v té době udržoval blízký vztah. Na odlehlé místo ji vylákal po dohodě s Manou, kterému měla dlužit několik desítek tisíc korun. Když Rostislav J. odcházel, Mana si prý Petru odváděl se slovy: „Pojď, půjdeme si popovídat.“ O zhruba týden později ho Mana pozval na pivo, kde se mu přiznal, že Petru zabil nožem.

Tuto verzi však Mana i Ochvat, kteří se stejně jako Baloghová pohybovali v prostředí pravicových extremistů, odmítli. Již dříve uvedli, že vrahem je právě Rostislav J., který dívku přivedl. Mana si prý s Baloghovou pouze vyříkali své záležitosti. Poté Mana i Ochvat odešli. Vzápětí se ale rozběhli zpátky na místo. „Slyšeli jsme ženský křik, docela strašidelný. Takový jekot,“ vypověděl před soudem Ochvat s tím, že dívka na někoho volala, aby ji nechal. „Viděl jsem na zemi ležící Petru a jeho, jak klečí u její hlavy,“ dodal Ochvat s tím, že oním mužem byl její nový přítel Rostislav J., který ji přivedl do lesíka. „Máchal rukou, zdálo se, že ji bije. Když vstal, tak jsem si všiml, že má nůž. Byla sice tma, ale ten nůž se leskl,“ řekl Ochvat, podle kterého muž křičel, že ho také okradla. Tvrdil však, že ji nechtěl zabít, prý ho k tomu vyprovokovala.

Hlavní líčení v pátek pokračuje závěrečnými řečmi. Zda bude v pátek vynesen i rozsudek, není zatím jasné.