Zasadil jí nejméně dvě rány nožem nebo dýkou. K tragické události došlo během hádky ohledně navrácení sto tisíc korun, které Baloghová Manovi a jeho matce ukradla. Senát uznal Manu vinným z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti a vyměřil mu osm let ve věznici se zvýšenou ostrahou.

Společně s Manou byl za trestný čin nadržování odsouzen i jeho kamarád Karel Ochvat (24 let) z Ostravy, který mu pomohl tělo Baloghové ukrýt. Ochvatovi senát uložil souhrnný čtyřletý trest, ve kterém bylo zohledněno i předchozí odsouzení za loupež, která ale s tímto případem nijak nesouvisela.

Mrtvá dívka (na snímku dole) podle policistů patřila k problémové mládeži, měla kontakty i na extremistické pravicové hnutí, ke kterému se hlásili i oba obžalovaní. V osmnácti utekla z domova a pobývala na různých místech České republiky i v zahraničí. V moravskoslezské metropoli měla řadu přátel a známých, u kterých střídavě bydlela. Mezi ně patřil i Mana, kterému ukradla peníze.

Mana ji později za přispění jejího nového přítele vylákal do lesíku v Dubí, kde již na ni čekal i s Ochvatem. Hádka, během níž padlo několik facek, ale skončila tragicky. Co přesně se odehrálo, není jasné. Mana dívku podle soudu nejméně dvakrát bodl nožem či dýkou. Společně s Ochvatem pak tělo schovali. „Její tělo ukryli v prohlubni po padlém stromu, částečně zasypali listím a zeminou, překryli igelitem a kusem linolea přibitého na sololitové desce,“ uvedla státní zástupkyně Brigita Bilíková. Torzo ve značném stupni rozkladu objevil po dvou měsících houbař.

Mana i Ochvat popřeli, že by se smrtí Baloghové měli cokoliv společného. Podle jejich poslední verze ji zabil nový přítel, který dívku do lesíku přivedl. Na oběť se vrhl ve chvíli, kdy Mana s Ochvatem odcházeli. Důvodem měla být skutečnost, že také jemu Baloghová ukradla Peníze. „Viděl jsem na zemi ležící Petru a jeho, jak klečí u její hlavy. Máchal rukou, zdálo se, že ji bije. Když vstal, tak jsem si všiml, že má nůž. Byla sice tma, ale ten nůž se leskl,“ vypověděl před soudem Ochvat. Senát mu ale neuvěřil.

Rozsudek zatím není pravomocný. Státní zástupkyně i oba obžalovaní si ponechali lhůtu k vyjádření.