"Koncem června nahlásila žena, že pohřešuje svoji příbuznou, 24letou ženy z Ostravy. Policisté městského ředitelství Ostrava na základě oznámení začali po pohřešované pátrat. Kontaktovali další příbuzné a známé, prověřili, zda není v nějakém nemocničním či jiném obdobném zařízení. Všude ale dostávali negativní odpovědi. Pátrání se rozběhlo i jiným směrem. Policisté měli stále sílící podezření, že žena mohla být obětí trestného činu," uvedla mluvčí.

Potvrdila, že vzhledem k dalším zjištěným informacím, které se týkaly pohybu pohřešované, si případ v sobotu převzali policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování správy Severomoravského kraje. Na základě práce kolegů z městského ředitelství v ranních hodinách zadrželi 29letého muže z Ostravy. Ještě týž den ho obvinili z trestného činu vraždy.

"V současné době je možné konstatovat, že obviněný si ve čtvrtek 26. června objednal přes společnost provozující erotické služby ženu. Jednalo se právě o pohřešovanou. Paní přišla ve sjednanou hodinu do jeho bytu. Zákazník po ní ale požadoval sexuální praktiky, které odmítla. Vše nakonec skončilo smrtí ženy. Muž naložil po pár dnech její tělo do auta a odvezl ho do lesního porostu na Karvinsku," uvedla dále policejní mluvčí.

Policisté provedli mimo jiné domovní prohlídku a zajistili stopy z místa činu. Museli však najít tělo zemřelé. Na základě informací ze strany v té době podezřelého prohledávalo v sobotou dopoledne několik desítek policistů jistý prostor na Karvinsku. Akce byla úspěšná, policisté tělo nalezli. Z výsledků provedené soudní pitvy mimo jiné vyplývá, že žena zemřela na následky zranění hlavy, která utrpěla po úderech dosud nezjištěným předmětem.

Obviněný s policisty spolupracuje. Policisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby. Na případu i nadále intenzivně pracují.

(sos)