Asi hodinu po půlnoci uslyšel jeden z policistů, který měl službu na obvodním oddělení v Ostravě-Hrabůvce, řinčení skla. Zavolal proto na policisty pohotovostního pořádkového odboru, kteří byli poblíž na služebně. Ti bez váhání vyskočili z oken a rychle se pustili za mužem, který měl rozbít výlohy v nedaleké prodejně drogerie na ulici Mjr. Nováka.

„Na výzvu, aby zastavil, muž nereagoval a prchal dále. Policisté ho proto museli pronásledovat mezi panelovými domy. Zhruba za patnáct minut jej dopadli,” popsala podrobnosti rychlého zákroku policistů Gabriela Holčáková z Policie ČR v Ostravě.

Muž, který se svým komplicem rozbil výlohu drogerie, nafoukal zhruba dvě promile alkoholu. Jak policie zjistila, krádež tří barev na vlasy nebyly jeho jediným vroubkem. Zadržený měl podle Holčákové už dříve dvakrát rozbít výlohy a krást z nich věci. „Pachatel také dříve navštěvoval domácnosti, ve kterých loupil šperky nebo peníze,” dodala. Bouřlivá noc policistů ale polapením zloděje barev neskončila.

Když při zasáhu policejní hlídku spatřil kolemjedoucí řidič, zpanikařil a prudce odbočil do přilehlé ulice. To bylo policistům podezřelé. Na to, že má zřejmě co skrývat, upozornil sám šofér policisty také tím, že se snažil schovat pod volantem. „Policisté při kontrole zjistili, že pětadvacetiletý řidič nemá řidičský průkaz a navíc mu bylo od dubna roku 2007 do července roku 2015 okresním soudem zakázáno řídit motorová vozidla. Muže proto zadrželi,” informovala mluvčí policie.

Lucie Letáčková