Redakci se však ozval čtenář, který má podle svých slov důvod s jeho osvobozením nesouhlasit. Tvrdí, že ho Jiří Koschaný podvedl při nákupu vozu, který si u jeho firmy DAVY 2000 objednal. Redakce zná jak jméno poškozeného, tak podrobné informace o údajném půlmilionovém podvodu, pisatel si však přeje zůstat v anonymitě a nepřeje si zveřejnit jakékoliv informace, podle kterých by mohl Koschaný zjistit jeho totožnost. „Máme děti a máme obavy, aby se na nás nechtěl nějak mstít,“ vysvětluje v dopise údajný poškozený s tím, že opavský podnikatel měl jeho rodině vyhrožovat už v době, kdy problémy s koupí auta vznikly.

Dotyčný prý až po nějaké době zjistil, že Koschaný má spoustu dluhů například vůči České spořitelně a že má být propojen na vlivné pražské právníky. „I na činnosti státního zástupce a policie v Opavě bylo vidět, že o odsouzení pana Koschaného nemají zájem, a vše nepochopitelně protahovali,“ uvádí dále ve svém dopise a přiznává, že ve spravedlnost při řešení Koschaného kauz nevěří.

Jiří Koschaný byl po vleklém procesu sice skutečně odsouzen na sedm let pro podvod, před nástupem k sedmiletému výkonu trestu však utekl a podle policie se skrýval v zahraničí. Odsuzující rozsudek Vrchního soudu v Olomouci ho v roce 2005 odsoudil pro patnáctimilionový podvod, nicméně Ústavní soud letos 29. dubna všechny rozsudky proti opavskému podnikateli zrušil a nařídil nový proces.

Soudci Ústavního soudu došli k závěru, že Krajský soud v Ostravě i Vrchní soud v Olomouci porušily právo obžalovaného na spravedlivý proces i právo na presumpci neviny. Jeho vina prý také nebyla stoprocentně prokázána. Příznivou situaci Koschaného v současnosti komplikuje skutečnost, že právník Jiří Teryngel, který ho před žalářem zachránil, teď sám sedí ve vazbě.

(Redakce vyzývá čtenáře, kteří mají s osobou bývalého opavského podnikatele jakoukoliv zkušenost, aby se ozvali na emailovou adresu redakce@denik.cz nebo na telefonní číslo 553 624 060)