Jako bývalá majitelka cestovní kanceláře Harmonie Medical měla připravit zhruba sedm set svých klientů a obchodních partnerů o devatenáct milionů korun. Krajský soud v Olomouci jí za podvod a porušení povinností v řízení o konkurzu vyměřil sedm let vězení. Vrchní soud v Olomouci vloni uložený trest po prošetření o půl roku snížil a ponechal v platnosti jen výrok o podvodu. V dovolání k Nejvyššímu soudu Vítečková namítala, že soudy její čin špatně kvalifikovaly a požadovala nové projednání případu. Nejvyšší soud však nyní její dovolání odmítl a ponechal výši trestu beze změny.

Činností Hany Vítečkové a její cestovní kanceláře se policisté začali zabývat v roce 2003, kdy v červenci nechala v Chorvatsku bez zaplaceného ubytování tři stovky většinou starých a zdravotně postižených klientů.

S jejich přepravou zpět do republiky musely pomáhat jiné cestovní kanceláře a konzulát. Dalších 340 lidí se zaplaceným pobytem na dovolenou vůbec neodjelo. Krajský soud v Ostravě vydal podnikatelce 5. března příkaz nástupu do výkonu trestu, který však nenastoupila. Zadržena byla až 11. března v Háji ve Slezsku pracovníky opavského inspektorátu cizinecké policie, kteří prováděli kontrolu ilegálních pracovníků a osob v pátrání.

Podle pravomocného rozsudku Vítečková od roku 2002 vylákala od klientů po celé republice peníze i přesto, že nemohla svým závazkům dostát. V omyl je uváděla tvrzením, že má cestovní kancelář pojištěnu proti úpadku, což nebyla pravda. Hájila se tím, že nebyla objektivně schopna posoudit ekonomickou situaci své firmy a že jí nebyl podvodný úmysl prokázán. To soudci odmítli s poukazem na fakt, že začala podnikat s vkladem sto tisíc korun a od počátku obchodovala na dluh. Její jednání proto nepovažují za podnikatelské riziko, ale přímo za hazard. S jejich názorem se Nejvyšší soud ztotožnil a s přihlédnutím k dosavadní bezúhonnosti Hany Vítečkové označil uložený trest na spodní hranici zákonné sazby za správný.