Policisté chtěli v sobotu odpoledne v Ostravě na Ruské ulici vozidlo značky Fiat Croma zpočátku jen zkontrolovat. Řidiče k zastavení vyzvali nejen světelným zařízením, ale i houkajícím majákem. „Ihned po jeho zapnutí však šofér fiatu zrychlil a snažil se policistům ujet. Ujížděl Ruskou ulicí, pokračoval po částečně sjízdné vozovce, prudce odbočoval vlevo i vpravo. Za branou průmyslového objektu zůstal stát a předstíral, že dál už nebude v jízdě pokračovat. Jeden z policistů zamířil k vozidlu. Řidič však na policistu začal nečekaně couvat, aby mohl z místa ujet. Druhý policista ale jednal profesionálně a rychle a zatarasil služebním autem prchajícímu cestu. Řidič fiatu se snažil i tak ujet, ale nezvládl řízení a naboural do policejního vozidla,” popsala dramatické okamžiky mluvčí Policie ČR v Ostravě gabriela Holčáková.

Podle ní se šofér fiatu i pak snažil uprchnout. Vyskočil z auta a dal se na útěk. Upadl však, podřel si obličej a nakonec byl policisty lapen. Řidič se svůj útěk snažil zdůvodnit tím, že má vysloven zákaz řízení, vozidlo odcizil a je pod vlivem návykové látky.

Auto měl dvaatřicetiletý muž ukrást minulý týden ve Fulneku. „Řidič své protiprávní jednání doznal a navíc uvedl, že před jízdou požil návykovou látku,” upřesnila Holčáková. Rozsudkem soudu už byl řidiči uložen zákaz řízení motorových vozidel až do září roku 2012. Muž byl v posledních třech letech odsouzen za obdobné trestné činy. Muž byl obviněn z trestných činů neoprávněného užívání cizí věci, krádeže, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a maření výkonu úředního rozhodnutí. Dále je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Pokud se potvrdí přítomnost drogy v těle řidiče, bude obviněn i z tohoto činu. Zodpovídat se bude také za dopravní nehodu. Ukradené vozidlo bylo zajištěno, na obviněného zřejmě čeká vazba.