Nedokázal se totiž smířit s tím, že od něj i s jejich roční dcerou odešla. Způsobil jí řadu zranění na různých částech těla. Poté utekl a na neznámém místě se ukrýval až do počátku září. Žena celé prázdniny trnula hrůzou, že se kdykoliv může vrátit. Červencový krvavý zločin se odehrál v Ostravě-Hrabůvce. Násilník si v domě na ulici Mjr. Nováka počkal na svou přítelkyni, kterou vtlačil do dveří. Podle jedné z verzí byl v té době pod vlivem drog či alkoholu.

„Útočník měl ženě vyhrožovat nožem, který vzal v kuchyni. S nožem manipuloval před jejím obličejem, dokonce ji pořezal na tváři. Následkem byly čtyři řezné rány,” uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že agresorovo běsnění nabíralo na obrátkách. V jedné chvíli otevřel oběti násilím ústa, do kterých jí vložil čepel téměř dvaceticentime­trového nože. Poté ji pořezal i na rukou. Nakonec své přítelkyni uřízl část vlasů. To vše se dělo v bytě, ve kterém se v té době nacházela i jejich roční dcera. „Motivem jeho útoku bylo přání, aby se k němu vrátila,” řekla Holčáková.

Žena musela vyhledat lékařské ošetření a vše oznámila policii. Ta po muži ihned začala pátrat. Práci jí však komplikovali jeho příbuzní, kteří tvrdili, že odjel za prací do zahraničí. Ochránci zákona i přesto pokračovali v kontrolách restaurací, které navštěvoval, zaměřili se i na další místa, kde by se mohl ukrývat. Klec spadla tento týden krátce po půlnoci, kdy se dostal do „kleští” dvou hlídek, před kterými se snažil uprchnout. Dokonce se při útěku schoval pod zaparkované vozidlo v domnění, že jej ve tmě muži v uniformách přehlédnou. „Policejní hlídky ale neobelstil,” uvedla Holčáková s tím, že násilník skončil v cele s návrhem na uvalení vazby. Je obviněn z trestných činů porušování domovní svobody a vydírání. Pokud jej soud uzná vinným, mohl by ve vězení strávit až osm let.