Jeho podřízení odhalili koncem srpna v rámci akce „B29“osmičlennou skupinu i její distribuční sít. Pachatelům v případě prokázání viny hrozí až deset let vězení. Komorous také informoval o ukončení půl roku trvající akce „Lopuch“, během které zadrželi kriminalisté pět osob podílejících se v České republice na obchodu s heroinem a marihuanou. „Ve spolupráci s policejními orgány Spolkové republiky Německo a Nizozemí, Celním ředitelstvím Ústí nad Labem a policisty Cizinecké a pohraniční policie Ústí nad Labem zadrženo v Ústí nad Labem, Teplicích a Karlových Varech celkem pět osob,“ uvedl Vrchní rada Komorous

Tato organizovaná skupina působící ve více státech, se zabývala jednak pěstováním konopí v Nizozemí, dovozem drog do České republiky a rovněž distribucí heroinu na území České republiky. Všechny zadržené osoby byly již v minulosti za drogovou trestnou činnost stíhány. Při domovních prohlídkách a prohlídkách vozidel měla být zajištěna pěstírna marihuany, jeden a půl kilogramu marihuany a heroin připravený k distribuci.

„Zajištěný heroin se nyní podrobuje znaleckému zkoumání k určení jeho kvality a podílu množství účinné látky. Dále se v současné době zjišťuje, jaké množství dávek by bylo možno ze zajištěných látek vyrobit. Předpokládaná hodnota zajištěných drog by na nelegálním trhu činila řádově několik set tisíc korun,“ vysvětlil Komorous s tím, že policisté kromě toho zajistili digitální váhy, mobilní telefony, finanční hotovost, doklady a písemné poznámky, vše pocházející či určeno k páchání trestné činnosti.

V případě prokázání trestné činnosti hrozí pachatelům trest odnětí svobody deset až patnáct let. Soud rozhodl u všech obviněných o jejich vzetí do vazby.