Jednou z obětí je čtyřiačtyřicetiletý muž, který odstavil své vozidlo na parkovišti u obchodního centra na ulici Opavské v Ostravě-Porubě. Odskočil si na pouhých pět minut. I to však stačilo neznámému zloději k tomu, aby po rozbití okna vnikl do vozidla a vzal vše, na co přišel. Odnesl si notebook, externí harddisky, modem a flashdisky a další věci za bezmála sedmdesát tisíc korun.

Jiný nepoctivec úřadoval u obchodního střediska na Grmelově ulici v Ostravě-Mariánských Horách. Vytipoval si čtyřiapadesátiletou ženu, která na parkovišti manipulovala s nákupem. Ve svém voze přitom nechala volně odloženou kabelku. V ní měla dva mobilní telefony, dvě kreditní karty, osobní doklady a navíc poznámkové bloky s různými údaji včetně identifikačních znaků PIN k oběma kartám. „Dosud neznámý pachatel využil její nepozornosti a kabelku jí vzal,” uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že škoda činí jedenáct tisíc korun. Majitelka nyní trne hrůzou, zda dotyčný před zablokováním nestačil na platební karty nakoupit zboží či vybrat peníze z bankovního automatu. Policie případ šetří jako trestné činy neoprávněného držení platební karty a krádeže. Pachateli hrozí až dva roky vězení.

Ne každému zloději se však podaří utéct před spravedlností. V rukou ochránců zákona skončil jedenatřicetieltý vykrádač, který tento týden v Ostravě vnikl do automobilu Volvo S80. Rozbil okno a vzal GPS navigaci. Viděla ho však čtyřiašedesátiletá žena, která přivolala policisty. Na základě jejího popisu a dalších informací se pak zločince podařilo zadržet. Ukázalo se, že jde o muže, který byl již před časem za krádeže odsouzen k několikaměsíčnímu žaláři. Z něj se dostal koncem dubna letošního roku.