V roce 2003 ji Krajský soud v Ostravě poslal na deset a půl roku do vězení za to, že si na konci devadesátých let objednala vraždu svého manžela ze Slovinska. To měl provést nájemný zabiják.

Kumerová po celou dobu tvrdila, že se zločinem nemá nic společného. Trestní senát jí ale neuvěřil. Kumerová se nyní se obrátila na soud se žádostí o obnovu procesu. Jednání o povolení či zamítnutí nového hlavního líčení se uskutečnilo tento týden v budově ostravského krajského soudu. Kumerová navrhla vyslechnout svědka ze Slovinska, který by měl potvrdit její nevinu. Muž se však z důvodu vážných zdravotních potíží nemohl do České republiky dostavit. Soud nakonec rozhodl, že požádá o pomoc slovinské instituce, které výslech zajistí. Vše by mohlo trvat až dva měsíce. Soud proto jednání odročil na neurčito.

Slovinský podnikatel, majitel nočních erotických klubů, Jože Kumera byl zavražděn v roce 1999. O život jej připravil jeho obchodní partner Jiří Vyležík, kterého si podle obžaloby najala Kumerová.

Zločin se odehrál nedaleko obce Huzová na Bruntálsku. Vyležík Kumeru vylákal pod záminkou návštěvy erotického klubu v obci Huzová. Na cestu se vydali autem. Při zastavení kvůli vykonání potřeby pak Vyležík na Kumeru zezadu pětkrát vystřelil. Mrtvého Slovince pak obral o 480 německých marek, 50 tisíc slovinských tolarů a 50 tisíc italských lir.

Vyležík se k činu nejprve přiznal, uvedl také, že si jej za devadesát tisíc korun najala Kumerova manželka, která tak chtěla vyřešit rodinné neshody. Poté však vyrukoval s další verzí, že Slovince usmrtil jistý Ukrajinec. Nakonec prohlásil, že vraždu má na svědomí neznámý muž. Soud mu ale neuvěřil a poslal jej na čtrnáct let za mříže.

Případem se krajský soud zabýval již v roce 2001. Tehdy Kumerovou pro nedostatek důkazů zprostil obžaloby. Odvolací soud ale rozsudek zrušil a nařídil nový proces. V něm se již vinu podařilo prokázat. O několik měsíců později Vrchní soud v Olomouci potvrdil čtrnáct let pro Vyležíka a deset a půl roku pro Kumerovou.