Taková je bilance čtvrtečního pohárového zápasu mezi Baníkem Ostrava a Spartakem Moskva. Na pořádek ve městě dohlíželo osm set policistů a strážníků, nasazen byl i vrtulník. Obavy z předem domluvených hromadných rvaček se naštěstí nenaplnily. Relativní klid byl v noci i na Stodolní ulici, v pohodě proběhl také časně ranní odjezd ruských fandů rychlíkem do Moskvy.

Alkohol

Alkohol stál za většinou drobných konfliktů, které během čtvrtka museli řešit ochránci zákona. Problémy měli zejména ruští opilí fanoušci. Dva z nich byli natolik zmoženi, že je pořadatelé nepustili na stadion. Další se pokusil na Bazaly propašovat pyrotechniku. S pitím to přehnal i dvacetiletý baníkovec, který se u Bazalů dostal do potyčky s těžkooděnci. Ti se snažili ochránit návštěvníka, který v tlačenici spadl na zem. Jeden z policistů jej přikryl štítem a částečně i tělem. Přihlížející mladík prý jen ze žertu do muže v uniformě kopl. Kromě toho stačil hodit kelímek s pivem, který zasáhl velitele akce. Násilníkovi původně hrozilo obvinění z trestného činu útoku na veřejného činitele. Po zhlédnutí videozáběrů však bylo jeho jednání překvalifikováno pouze na přestupek. Za něj ho čeká několikatisícová pokuta.

Poničená auta

Nemilé překvapení čekalo dva návštěvníky, kteří na zápas přijeli svými vozidly Peugeot 307 a Renault Mégane. Auta zaparkovali na Bohumínské ulici. Když po skončení utkání chtěli odjet, zjistili, že jejich vozy poničil neznámý vandal. U renaultu poškrábal lak, u peugeotu udělal rýhy do karoserie a vylomil kliku předních dveří. Celková škoda činí čtyřicet tisíc korun. V případě odhalení hrozí pachateli až rok vězení.

Nehoda

S pohárovým zápasem nepřímo souvisí i dopravní nehoda, která se stala odpoledne na Těšínské ulici. Dvě osobní auta dávala přednost policejnímu vozu se zapnutým majákem, ve kterém se v rámci bezpečnostních opatření přesunovaly hlídky. Do stojících vozidel zezadu narazil autobus městské hromadné dopravy. „Řidič zřejmě nedodržel bezpečnou vzdálenost,” uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že při nehodě byli v autobuse zraněni tři cestující. Třináctiletý chlapec má pohmožděné koleno. Léčba si vyžádá přibližně dva týdny. Pětačtyřicetiletá žena utrpěla pohmoždění lokte, další pasažérka (22 let) má pohmožděné břicho. Policie případ vyšetřuje jako trestný čin ublížení na zdraví. Viníkovi hrozí až rok vězení.