V jeho autě našla varnu a léky potřebné k výrobě pervitinu. Muž se společně s dalšími třemi lidmi projížděl ve Škodě Favorit městskou částí Ostrava-Hrabůvka. „Když nás uviděl, šlápl na plynový pedál,“ uvedla přímo na místě policistka. Hlídka jej začala pronásledovat. Cestu mu zatarasila na křižovatce ulic Letecké a Edisonovy, kde jej přinutila k zastavení. Ještě předtím ale uprchlíci stačili poškodit zapakovaný vůz, kterému urazili zrcátko.

Devětadvacetiletý motorista se podrobil drogovému testu, který byl pozitivní. Navíc se ukázalo, že za volant automobilu usedl, přestože mu různé instituce již třikrát uložily zákaz řízení.

Při prohlídce zavazadlového prostoru našli ochránci zákona podezřelé tašky, ve kterých by mohla být ukryta mobilní pervitinová varna a věci potřebné k výrobě drogy. Na místo proto byli přivoláni experti ze speciálního týmu Toxi. Jak potvrdil jeden z jeho členů, v autě se skutečně nacházela varna a chemikálie.

Mladík se hájil tím, že věci chtěl odvézt na odlehlé místo a vyhodit je. Skončil v policejní cele. S největší pravděpodobností bude podán návrh na uvalení vazby. Jde totiž o nenapravitelného výtečníka, který pod vlivem drog již několikrát řídil různá vozidla. Naposledy jej policisté přistihli v první polovině srpna v Ostravě-Hrabové. V sobě měl dávku pervitinu.

Čeká jej obvinění hned z několika trestných činů – ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí, není vyloučeno, že přibude i obvinění z nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů.

Policisté prověřují také další členy osádky.