„Zadrženého devětadvacetiletého řidiče si ke svým úspěchům připsali policisté ostravského pohotovostního odboru. Muž jim je dobře znám, neboť jej kontrolovali též 11. srpna. Tentokrát, poté, co uviděl policisty, zvyšoval rychlost jízdy vozidla. Policistům ale neunikl. Muž řídící motorové vozidlo Škoda Favorit byl zastaven před jedenáctou hodinou na křižovatce ulic Letecká a Jubilejní v Ostravě-Hrabůvce,“ uvedla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Výsledek silniční kontroly nebyl pro policisty překvapením. Muž má soudem uložen zákaz řízení motorových vozidel do ledna 2009. Pozitivní byl i provedený orientační test Drugwipe 5+, detekující přítomnost návykových látek v těle. Test byl pozitivní na amphetaminy, speed, canabis. Podobný výsledek jako v srpnu měla i kontrola zavazadlového prostoru vozidla.

„Policisté nalezli předměty určené k výrobě omamných a psychotropních látek a různé chemikálie. Řidič uvedl, že je pravidelným uživatelem drog. Na místo byli přivoláni specialisté ostravského toxi týmu. Kriminalisté budou nyní prověřovat skutečnosti nasvědčující tomu, zda byl spáchán trestný čin nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů,“ dodala Holčáková s tím, že muž je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla pod vlivem návykové látky.

Podle výsledku rozboru biologického materiálu bude s největší pravděpodobností právní kvalifikace řidičova jednání rozšířena o trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Stejně jako v srpnu, i tentokrát policisté vozidlo zabavili, neboť muž trestnou činnost opakuje. Samozřejmostí je též zajištění předmětů určených k výrobě drog.

Policisté obvinění rozšířili i na spolujezdce. "Policejní komisař sdělil obvinění také dvaadvacetiletému spolujezdci, a to pro trestný čin nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Obviněný je podezřelý, že spolu s řidičem vozidla, měl v držení předměty, které lze použít k sestavení zařízení pro výrobu omamných a psychotropních látek, přesněji k výrobě pervitinu. Jednalo se o laboratorní sklo – zkumavky, chemikálie, například kyselinu sodnou a další," doplnila Holčáková.