Ve vazbě skončil jedenadvacetiletý mladík z Ostravy, který o víkendu během hospodské rvačky zabil o devět let staršího muže. Včera o tom rozhodl Okresní soud v Ostravě, podle kterého hrozí nebezpečí, že se mladý násilník bude ukrývat. Hrozí mu totiž až patnáct let žaláře, což by mohl být dostatečný důvod k tomu, aby se pokusil o útěk. Informaci o uvalení vazby potvrdil mluvčí Okresního soudu v Ostravě Igor Krajdl.

Vražedné drama se odehrálo v sobotu kolem třetí hodiny ranní v restauraci v Ostravě. Do sporu se zde dostali dva muži. Co bylo příčinou, není zcela jasné. Vše ale nasvědčuje tomu, že šlo o malichernou hádku, která však vyústila v tragédii. Jedenadvacetiletý host nečekaně vytáhl šroubovák a protivníka napadl. „Šroubovákem mu způsobil bodná poranění, mimo jiné i na hlavě. Napadený utrpěl zranění, kterým na místě podlehl,“ uvedla mluvčí severomoravské policie Soňa Štětínská s tím, že mladík, bydlící v jiné části Ostravy, odešel po incidentu domů. „Pobyl tam však jen pár desítek minut, než si pro něho policisté přišli,“ dodala Štětínská s tím, že šlo o člověka, který do restaurace občas chodíval a lidé ho celkem dobře znali. Kriminalisté tak mohli jít najisto. Násilník ještě dvě hodiny po činu nadýchal přes 1,5 promile.

Po vystřízlivění byl obviněn z trestného činu vraždy. Následoval návrh na uvalení vazby, který dozorující státní zástupce předal Okresnímu soudu v Ostravě. Ten včera žádosti o vazbu vyhověl.

Jedenadvacetiletého vraha považovali místní lidé za podivína, a to nejen kvůli jeho chování. Šroubovák prý nosil běžně.

Pokud jej soud uzná vinným, hrozí mu deset až patnáct let vězení.